DRUŽINA PŘÍRODNÍ MOUDROSTI


 "Momentky z teepee tabora" Foto: Vít Švajcr


Klub přírodní moudrosti- začne táborem v červenci 2013. Nadále bude probíhat od září  2013 každý týden formou pravidelné odpolední schůzky, víkendovek, slavností a jiných setkávání. Děti budou při svých činnostech využívat zázemí statku a okolních lesů,luk, rybníků, polí. Budou hrát různé dobrodružné hry (zažijí život indiánů podle knih Setona, lovců podle Štorcha, moudrosti Malého stroma...) ,hospodařit  na svém vlastním políčku,skrze různé zemědělské a řemeslnické činnosti zažívat přirozený rytmus roku a  vyrábět výrobky z přírodních materiálů. Veškeré produkty, které za jejich přičinění vzniknou, budou moci prodávat či vyměňovat s návštěvníky Želichova ve faremním obchůdku ve špejcharu. Cílem lektorů je nechat děti poznat svou fyzickou a duševní sílu, zažehnout v dětech zájem o pozorování přírody a její zákonitosti, probudit pokoru a odpovědnost ke všemu živému a pocit, že člověk je součástí lidského společenství a celého vesmírného dění.
Místo Želichov si  za své přírodní bohatství a péči o krajinu zasloužilo ocenění „Wild Life Area“.  Děti svou prací v terénu, svým chováním a odpovědností napomáhají místu zůstat výjimečným.

Program Klubu je určen pro děti 6-12 let.
Co mladší sourozenci? V případě, že se najdou rodiče, kteří by se menším dětem chtěli věnovat, rádi jim na Želichově poskytneme zázemí.

Kontakty na lektory:
Vojtěch Kouřil-  KourilVojtech@seznam.cz ,
Ellen King

Žádné komentáře:

Okomentovat